Hokejowa sobota!

DSC02768
01/03/2017

Mnóstwo emocji czeka w najbliższą sobotę wszystkich sympatyków bydgoskiego hokeja. Seniorzy rozegrają pierwszy półfinałowy mecz z Capitals Warszawa, a najmłodsi zawodnicy BKS zaprezentują swoje umiejętności w turnieju minihokeja na lodowisku w Fordonie.

Jako pierwsi do walki przystąpią młodzi adepci. Podopieczni Andrzeja Matei zmierzą się z drużynami UKS Oliwia 17 Gdańsk, PTH Koziołki Poznań i Bombek Malbork. Rywalizacja toczyć się będzie w systemie „każdy z każdym”. Początek turnieju rozgrywanego na lodowisku przy ul. Duracza w Fordonie o godz. 10:00.

Wieczorem natomiast swoją batalię o udział w finale grupy północnej II ligi rozpoczną seniorzy BKS. Bydgoszczanie w sezonie zasadniczym zajęli trzecie miejsce z bilansem 4 zwycięstw i 4 porażek. Ich przeciwnikiem będzie ekipa, która zajęła drugie miejsce, a więc Capitals Warszawa. Hokeiści ze stolicy jak dotąd zanotowali 5 zwycięstw i 3 porażki (w tym 1 dopiero po dogrywce) co stawia ich w roli faworyta tego półfinału.

Pojedynki obu drużyn w sezonie regularnym miały jednak dość wyrównany przebieg. Szczególnie ciekawy był mecz w Toruniu, gdzie po 2 tercjach goście prowadzili już 7:3. Bydgoszczanie jednak rzucili się do odrabiania strat w ostatniej części gry, dzięki czemu doprowadzili do remisu. W dogrywce natomiast zwycięską bramkę strzelili na kilkanaście sekund przed końcem. Niestety mecz ten ostatecznie zweryfikowany został jako walkower dla drużyny gości, gdyż przez niedopatrzenie w składzie bydgoszczan znalazł się zawieszony zawodnik. W rewanżu w stolicy lepsi okazali się warszawianie, którzy wygrali 8:4. Gracze BKS nie stoją jednak na straconej pozycji. Już niejednokrotnie w tym sezonie pokazali bowiem, że są w stanie rywalizować z teoretycznie silniejszym rywalem.

Awans do finału rozgrywek bez wątpienia byłby ogromnym sukcesem odradzającego się w mieście nad Brdą hokeja. Żeby to osiągnąć hokeiści BKS będą jednak musieli dwukrotnie pokonać ekipę ze stolicy. Jeśli to im się uda, w walce o pierwsze miejsce zmierzą się z lepszym z pary ŁKH Łódź – Oliwa Hockey Team Gdańsk.

Pierwszy półfinałowy pojedynek BKS odbędzie się na toruńskim lodowisku TOR-TOR. Początek godz. 21:15. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!