Zaczynamy sezon!

liga
10/10/2017

Już w najbliższą sobotę swój kolejny sezon w II lidze rozpoczną hokeiści Budowlanego Klubu Sportowego. Premierowy mecz odbędzie się na lodowisku w Toruniu, a rywalem bydgoszczan będzie zespół Warsaw Capitals.

Bydgoska drużyna już czwarty sezon rywalizować będzie na poziomie II ligi. Dzięki udziałowi BKS w oficjalnych rozgrywkach pod auspicjami Polskiego Związku Hokeja na Lodzie Bydgoszcz po latach wróciła na hokejową mapę Polski. Miejmy nadzieję, że sezon 2017/2018 przyniesie kolejny przełom. W Bydgoszczy powstaje bowiem lodowisko, które powinno stać się nowym domem dla hokeistów. Prace nad nim jednak nadal trwają, więc kolejny sezon BKS rozpocznie w Toruniu, gdzie od początku występuje w roli gospodarza.

W rozgrywkach grupy północnej II ligi w sezonie 2017/2018 udział wezmą tylko 3 drużyny. Łódzki Klub Hokejowy (zwycięzca poprzedniej edycji rozgrywek) od tego sezonu rywalizuje, w mocniejszej sportowo, grupie południowej II ligi. Zespół Oliwa Hockey Team Gdańsk natomiast wycofał się z rozgrywek. Tym samym na placu boju, oprócz bydgoszczan, zostały ekipy Warsaw Capitals i Mad Dogs Sopot. Z każdym z przeciwników BKS zmierzy się czterokrotnie (2 razy u siebie i 2 razy na wyjeździe). Po sezonie zasadniczym najlepsza drużyna zapewni sobie udział w finale rozgrywek, a ekipy z miejsca drugiego i trzeciego zagrają baraż, którego zwycięzca zyska prawo walki o miano najlepszej ekipy sezonu 2017/2018.

Pierwszym przeciwnikiem BKS w drodze do fianłu będzie drużyna Warsaw Capitals. Ekipa ze stolicy jest dobrze znana bydgoszczanom. W poprzednim sezonie oba zespoły zmierzyły się ze sobą aż czterokrotnie. I choć bilans był korzystny dla „Capitalsów” to emocji nigdy nie brakowało. Tak powinno być i tym razem.

Mecz odbędzie się w sobotę (14 października) na lodowisku TOR-TOR w Toruniu. Początek godz. 19:15. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!