Pierwszy wyjazd BKS

liga
28/10/2017

W niedzielę 29 października swój pierwszy wyjazdowy mecz rozegrają hokeiści Budowlanego Klubu Sportowego. W stolicy zmierzą się z ekipą Warsaw Capitals.

Będzie to drugie spotkanie bydgoszczan w sezonie 2017/2018, a jednocześnie rewanż za pojedynek sprzed dwóch tygodni. Przypomnijmy, że w Toruniu lepsi okazali się hokeiści z Bydgoszczy, którzy wygrali 6:5. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była jednak dogrywka, choć jeszcze na półtorej minuty przed końcem BKS miał wynik dający 3 punkty. Z drugiej jednak strony po pierwszej tercji spotkania mało kto przypuszczał, że bydgoszczanie zdobędą jakiekolwiek punkty. Po 20 minutach przegrywali bowiem 0:3. W meczach między ekipami z Bydgoszczy i Warszawy zawsze wiele dzieje się, a kibice mogą liczyć na dużą dawkę emocji. Tak też powinno być w niedzielę na Torwarze.

BKS czeka jednak trudne zadanie. Bydgoszczanie mają bowiem swoje problemu kadrowe. W Warszawie pojawią się jednak gracze, którzy w największym stopniu przyczynili się do pierwszego zwycięstwa w sezonie, czyli Arkadiusz Marmurowicz i Patryk Gawara. Aby zdobyć punkty w stolicy potrzebna jednak będzie dobra postawa całej drużyny i realizacja założeń taktycznych trenera BKS Jarosława Dołęgi, na co dzień zawodnika pierwszoligowej Nesty Mires Toruń.

Mecz odbędzie się w niedzielę (29 października) na lodowisku Torwar w Warszawie. Początek godz. 14:00.