BKS nadal liderem

liga
08/01/2018

Dzięki wygranej 5:1 z Warsaw Capitals hokeiści Budowlanego Klubu Sportowego utrzymali pozycję lidera grupy północnej II ligi. Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo.

Od początku spotkanie miało wyrównany przebieg. Bydgoszczanie nie ustrzegli się jednak kilku kar co sprawiło, że to goście mieli więcej sytuacji do objęcia prowadzenia. Świetnie w bydgoskiej bramce spisywał się jednak Paweł Rzepiński i to głównie dzięki jego postawie pierwsza tercja zakończyła się wynikiem bezbramkowym.

W drugiej odsłonie spotkania zawodnicy BKS uspokoili nieco swoją grę i przestali łapać kary. Dzięki temu łatwiej przychodziło im stwarzanie sytuacji bramkowych. Do tego wysoką dyspozycję między słupkami utrzymywał Rzepiński. Wciąż jednak obu drużynom brakowało skuteczności. I gdy wydawało się, że również w drugiej tercji nie zobaczymy bramek wynik meczu otworzył, wracający po dyskwalifikacji do składu BKS, Mateusz Barański (asysta debiutującego Michała Wieczorka). Niestety kilkadziesiąt sekund później był już remis. Strzał z dystansu odbity przez jednego z obrońców zaskoczył Rzepińskiego.

Od początku trzecie tercji bydgoszczanie przejęli inicjatywę. Efektem tego była szybko strzelona bramka autorstwa Barańskiego (asysta Krzysztofa Kowalskiego). Kolejnego gola ekipa BKS strzeliła grając w osłabieniu. Szybką kontrę przeprowadził duet Wieczorek (asysta) – Jurski (bramka) i było już 3:1. Mimo, że goście starali się odwrócić losy spotkania to na posterunku wciąż był Rzepiński. Bydgoszczanie natomiast skutecznie punktowali rywala. Najpierw prowadzenie BKS podwyższył Patryk Gawara (asysta Arkadiusza Marmurowicza), a na kilka sekund przed końcem wynik meczu ustalił Rafał Sokół. BKS ostatecznie pokonał Warsaw Capitals 5:1.

Dzięki temu zwycięstwu bydgoszczanie umocnili się na pozycji lidera tabeli. Kolejny mecz zagrają 14 stycznia (niedziela) o godz. 13. Będzie to wyjątkowe stracie, ponieważ odbędzie się na nowo powstałym lodowisku Torbyd w Bydgoszczy. Dzięki temu ligowy hokej powróci do miasta nad Brdą po 18 latach!