BKS MISTRZEM!

liga
26/03/2018

Dzięki zwycięstwu nad Warsaw Capitals hokeiści Budowlanego Klubu Sportowego odnieśli największy sukces w historii reaktywowanej w 2014 roku sekcji i zdobyli tytuł mistrza grupy północnej II ligi. W finałowym meczu rozgrywanym w Warszawie pokonali gospodarzy 11:3.

Do stolicy bydgoszczanie przyjechali podbudowani dwoma wysokimi zwycięstwami nad Mad Dogs Sopot. Wydawało się jednak, że to gospodarze będą faworytem finałowego starcia. Warszawianie wygrali bowiem sezon zasadniczy, a w obu pojedynkach z BKS rozgrywanych w stolicy nie stracili nawet punktu.

Początek niedzielnego meczu zdawał się to potwierdzać. Wynik otworzyli bowiem hokeiści Capitals. Z prowadzenia nie cieszyli się jednak nawet minutę, a bramkę wyrównującą zdobył Łukasz Sokół (asysta Arkadiusz Marmurowicz). Powrót Łukasza do gry w bydgoskich barwach znacznie przyczynił się do świetnych wyników BKS w decydującej fazie sezonu. Nie mogło być jednak inaczej skoro mowa o byłym reprezentancie Polski i do niedawna podporze defensywy tyskiego GKS. Bydgoszczanie nie zamierzali na tym poprzestać. Najpierw, grając w liczebnej przewadze, wyszli na prowadzenie po bramce Marmurowicza (asysty Rafał Sokół i Patryk Gawara). Następnie po świetnym kontrataku wynik podwyższył Marcin Konieczka (asysty Kamil Gerlipp i Krystian Jurski), a kolejny cios wyprowadził Gawara (asysta Marmurowicz). Bydgoszczanie nie utrzymali jednak koncentracji do końca tercji i w końcowych jej fragmentach stracili drugą bramkę. Wynik 4:2 po pierwszych 20 minutach napawał jednak optymizmem.

Decydujący dla losów spotkania okazał się początek drugiej tercji. Już w pierwszej zmianie gracze BKS podwyższyli prowadzenie strzelając dwie bramki. Najpierw bramkarza gospodarzy pokonał Marmurowicz, a następnie Gawara (asysty Marmurowicz i Artur Bielicki). po chwili kolejną bramkę dla bydgoszczan strzelił Łukasz Sokół (asysty Gawara i Marmurowicz) i jasne stało się, że zwycięstwo jest o krok. Tym bardziej, że w bydgoskiej bramce bardzo dobrze spisywał się Igor Tomczyk. Hokeiści BKS w drugiej tercji strzelili jeszcze jedną bramkę, tym razem grając w osłabieniu. Jej autorem był Szymon Kiliński. I choć końcówka tej części gry znowu należała do gospodarzy, którzy zmniejszyli nieco prowadzenie BKS, to tylko kataklizm w trzeciej tercji mógł odebrać bydgoszczanom zwycięstwo.

Ten się jednak nie wydarzył. Zawodnicy z miasta nad Brdą grali odpowiedzialnie i uważnie. Do tego dołożyli dobrą grę w ataku, czego efektem były trzy kolejne bramki. Najpierw na listę strzelców wpisał się Rafał Sokół (asysty Łukasz Sokół i Bielick), następnie Gawara (asysty Marmurowicz i Łukasz Sokół), a wynik na 11:3 ustalił Łukasz Sokół (asysty Marmurowicz i Bielicki). Bydgoszczanie zostali tym samym mistrzem grupy północnej II ligi, a Arkadiusz Marmurowicz najlepiej punktującym zawodnikiem sezonu 2017/2018.

BKS dzięki zwycięstwu nad Warsaw Capitals uzyskał prawo startu w rozgrywkach I ligi sezonu 2018/2019. Dodatkowo w dniach 6-7 kwietnia bydgoszczanie zagrają w turnieju finałowym II ligi, który odbędzie się w Krynicy. Tam zmierzą się z czterema najlepszymi ekipami grupy południowej i mistrzem grupy północno-wschodniej. Będzie to kolejne wyzwanie dla odradzającego się w Bydgoszczy hokeja.