O klubie

DSC02768

Budowlany Klub Sportowy Bydgoszcz, niegdyś znany pod nazwą Budowlani Bydgoszcz, założony został w 1956 r. Przez lata swego istnienia wychował wielu reprezentantów Polski na Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy czy Igrzyska Olimpijskie w różnych dyscyplinach. Dzięki temu ma w środowisku sportowym wyrobioną markę. Uczestniczył też w pisaniu historii hokeja na lodzie w Bydgoszczy. W 1978 r. klub przejął od gwardyjskiej Polonii sekcję hokejową wraz z zawodnikami I drużyny oraz grup młodzieżowych. Przez 6 sezonów (w tym 4 w najwyższej klasie rozgrywkowej) bydgoska drużyna występowała pod szyldem BKS, a w jej składzie grało wielu wybitnych zawodników.

Nawiązując do tych tradycji grupa byłych hokeistów oraz pasjonatów tej dyscypliny sportu postanowiła zrobić historyczny krok i przywrócić miasto nad Brdą na hokejową mapę Polski. W tym celu podjęta została współpraca z Budowlanym Klubem Sportowym. W lipcu 2014 r. przy BKS powstała sekcja hokeja na lodzie.

Cele sekcji od początku zostały jasno określone. Pierwszym z nich był ponowny występ bydgoskiej drużyny w oficjalnych rozgrywkach. Dlatego w sezonie 2014/2015 drużyna pod szyldem BKS wystartowała w zmaganiach II Ligi. Tym samym Bydgoszcz po 14-letniej przerwie ponownie wystawiła swoją drużynę w zmaganiach pod auspicjami Polskiego Związku Hokeja na Lodzie. Przed sezonem 2015/2016 doszło do reformy drugoligowych rozgrywek. Grupa zachodnia, w której do tej pory grała bydgoska drużyna przekształciła się w III Ligę, a II Liga podzielona została na 3 grupy: północną, południową i północno-wschodnią. Hokeiści BKS w ramach grupy północnej II Ligi rywalizują obecnie z zespołami z Warszawy i Trójmiasta.

Sekcja hokeja na lodzie BKS od grudnia 2014 r. prowadzi również szkółkę hokejową dla dzieci. Młodzi hokeiści trenują na fordońskim lodowisku przy Szkole Podstawowej nr 65 i grają w turniejach minihokeja, gdzie rywalizują z rówieśnikami m. in. z Torunia, Poznania, Warszawy czy Gdańska.

Bez wątpienia naszym długofalowym celem jest nawiązanie do bogatych hokejowych tradycji Bydgoszczy i odbudowa pozycji tej dyscypliny sportu w mieście. Nie będzie to jednak możliwe bez odpowiedniego lodowiska. Budowany obecnie obiekt nie uwzględnia wszystkich potrzeb hokeistów, mimo to liczymy, że przyczyni się do popularyzacji hokeja na lodzie wśród bydgoszczan.

Klub

Adres: ul. Żupy 2, 85-026 Bydgoszcz

Biuro: ul. Gdańska 163, 85-915 Bydgoszcz

Tel./fax: 52 370 22 30

Prezes: Grzegorz Pięta

Dyrektor: Błażej Baumgart


Sekcja

Przewodniczący sekcji: Adam Witkowski

e-mail (zarząd sekcji): zarzad@bkshokej.pl

e-mail (media): media@bkshokej.pl


Formularz kontaktowy