O klubie

DSC02768

Budowlany Klub Sportowy Bydgoszcz, niegdyś znany pod nazwą Budowlani Bydgoszcz, założony został w 1956 r. Przez lata swego istnienia wychował wielu reprezentantów Polski na Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy czy Igrzyska Olimpijskie w różnych dyscyplinach. Dzięki temu ma w środowisku sportowym wyrobioną markę. Uczestniczył też w pisaniu historii hokeja na lodzie w Bydgoszczy. W 1978 r. klub przejął od gwardyjskiej Polonii sekcję hokejową wraz z zawodnikami I drużyny oraz grup młodzieżowych. Przez 6 sezonów (w tym 4 w najwyższej klasie rozgrywkowej) bydgoska drużyna występowała pod szyldem BKS, a w jej składzie grało wielu wybitnych zawodników.

Nawiązując do tych tradycji grupa byłych hokeistów oraz pasjonatów tej dyscypliny sportu postanowiła zrobić historyczny krok i przywrócić miasto nad Brdą na hokejową mapę Polski. W tym celu podjęta została współpraca z Budowlanym Klubem Sportowym. W lipcu 2014 r. przy BKS powstała sekcja hokeja na lodzie.

Cele sekcji od początku zostały jasno określone. Pierwszym z nich był ponowny występ bydgoskiej drużyny w oficjalnych rozgrywkach. Dlatego w sezonie 2014/2015 drużyna pod szyldem BKS wystartowała w zmaganiach II Ligi. Tym samym Bydgoszcz po 14-letniej przerwie ponownie wystawiła swoją drużynę w zmaganiach pod auspicjami Polskiego Związku Hokeja na Lodzie. Przed sezonem 2015/2016 doszło do reformy drugoligowych rozgrywek. Grupa zachodnia, w której do tej pory grała bydgoska drużyna przekształciła się w III Ligę, a II Liga podzielona została na 3 grupy: północną, południową i północno-wschodnią. Hokeiści BKS w ramach grupy północnej II Ligi rywalizują obecnie z zespołami z Warszawy, Łodzi i Trójmiasta.

Sekcja hokeja na lodzie BKS od grudnia 2014 r. prowadzi również szkółkę hokejową dla dzieci. Młodzi hokeiści trenują na fordońskim lodowisku przy Szkole Podstawowej nr 65 i grają w turniejach minihokeja, gdzie rywalizują z rówieśnikami m. in. z Torunia, Poznania, Warszawy czy Gdańska.

Bez wątpienia naszym długofalowym celem jest nawiązanie do bogatych hokejowych tradycji Bydgoszczy i odbudowa pozycji tej dyscypliny sportu w mieście. Nie będzie to jednak możliwe bez odpowiedniego lodowiska. Budowany obecnie obiekt nie uwzględnia potrzeb hokeistów, mimo to liczymy, że przyczyni się do popularyzacji hokeja na lodzie wśród bydgoszczan.

Klub

Adres: ul. Żupy 2, 85-026 Bydgoszcz

Biuro: ul. Gdańska 163, 85-915 Bydgoszcz

Tel./fax: 52 370 22 30

Prezes: Grzegorz Pięta

Dyrektor: Błażej Baumgart


Sekcja

Przewodniczący sekcji: Adam Witkowski

e-mail (zarząd sekcji): zarzad@bkshokej.pl

e-mail (media): media@bkshokej.pl


Formularz kontaktowy