O klubie

DSC02768

Budowlany Klub Sportowy Bydgoszcz, niegdyś znany pod nazwą Budowlani Bydgoszcz, założony został w 1956 r. Przez lata swego istnienia wychował wielu reprezentantów Polski na Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy czy Igrzyska Olimpijskie w różnych dyscyplinach. Dzięki temu ma w środowisku sportowym wyrobioną markę. Uczestniczył też w pisaniu historii hokeja na lodzie w Bydgoszczy. W 1978 r. klub przejął od gwardyjskiej Polonii sekcję hokejową wraz z zawodnikami I drużyny oraz grup młodzieżowych. Przez 6 sezonów (w tym 4 w najwyższej klasie rozgrywkowej) bydgoska drużyna występowała pod szyldem BKS, a w jej składzie grało wielu wybitnych zawodników.

Nawiązując do tych tradycji grupa byłych hokeistów oraz pasjonatów tej dyscypliny sportu postanowiła zrobić historyczny krok i przywrócić miasto nad Brdą na hokejową mapę Polski. W tym celu podjęta została współpraca z Budowlanym Klubem Sportowym. W lipcu 2014 r. przy BKS powstała sekcja hokeja na lodzie.

Cele sekcji od początku zostały jasno określone. Pierwszym z nich był ponowny występ bydgoskiej drużyny w oficjalnych rozgrywkach. Dlatego w sezonie 2014/2015 drużyna pod szyldem BKS wystartowała w zmaganiach II ligi. Tym samym Bydgoszcz po 14-letniej przerwie ponownie wystawiła swoją drużynę w zmaganiach pod auspicjami Polskiego Związku Hokeja na Lodzie. Przed sezonem 2015/2016 doszło do reformy drugoligowych rozgrywek. Grupa zachodnia, w której do tej pory grała bydgoska drużyna przekształciła się w III ligę, a II liga podzielona została na 3 grupy: północną, południową i północno-wschodnią. Hokeiści BKS w ramach grupy północnej rywalizują obecnie z zespołami z Warszawy i Trójmiasta. Na początku 2018 r. w Bydgoszczy do użytku oddane zostało nowe pełnowymiarowe lodowisko. Dzięki temu, po 18 latach przerwy, możliwy stał się powrót ligowego hokeja do miasta nad Brdą. Pierwszy mecz BKS na nowym lodowisku odbył się 14 stycznia 2018 r.

Sekcja hokeja na lodzie BKS od grudnia 2014 r. prowadzi również szkółkę hokejową dla dzieci. Młodzi hokeiści trenują pod okiem doświadczonych szkoleniowców. W pierwszym etapie brali udział głównie w turniejach minihokeja (dwa takie turnieje odbyły się na lodowisku w Fordonie), gdzie rywalizowali z rówieśnikami m. in. z Torunia, Poznania, Warszawy czy Gdańska. W sezonie 2017/2018 natomiast BKS wystawił drużynę w rozgrywkach młodzieżowych prowadzonych przez Polski Związek Hokeja na Lodzie w kategorii żak młodszy.

Klub

Adres: ul. Żupy 2, 85-026 Bydgoszcz

Biuro: ul. Gdańska 163, 85-915 Bydgoszcz

Tel./fax: Telefon

Prezes: Grzegorz

Dyrektor: Błażej


Sekcja

Przewodniczący sekcji: Adam

e-mail (zarząd sekcji): [email protected]

e-mail (media): [email protected]


Formularz kontaktowy