ŁKH na początek

liga
05/11/2016

Wiemy już z kim swój pierwszy mecz w sezonie 2016/2017 zagrają hokeiści Budowlanego Klubu Sportowego. Znamy również system rozgrywek, jaki będzie obowiązywał w grupie północnej II ligi.

Przypomnijmy, że w rozpoczynającym się właśnie sezonie rywalami bydgoszczan będą Mad Dogs Sopot (obrońcy tytułu), Oliwa Hockey Team Gdańsk, Capitals Warszawa oraz ŁKH Łódź. To właśnie ta ostatnia drużyna będzie pierwszym rywalem hokeistów BKS. Mecz odbędzie się 19 listopada o godzinie 19:30 na lodowisku w Toruniu, gdzie tradycyjnie już swoje mecze w roli gospodarza będzie rozgrywał BKS. Już teraz serdecznie zapraszamy. Kolejne spotkanie, również w Toruniu, bydgoszczanie rozegrają z Mad Dogs Sopot (26 listopada o godzinie 19:30). W grudniu natomiast czekają ich dwa rewanżowe mecze wyjazdowe w Łodzi (4 grudnia z ŁKH) i Gdańsku (10 lub 11 grudnia z Mad Dogs).

W sezonie zasadniczym z każdym z rywali bydgoscy hokeiści zmierzą się aż czterokrotnie (2 razy u siebie i 2 razy na wyjeździe). Z powodu wysokich kosztów związanych z koniecznością zapewnienia noclegu podczas wyjazdów, upadł pomysł, aby podczas jednego weekandu rozgrywać 2 mecze z tą samą drużyną. Pierwsze spotkanie sezonu 2016/2017 w grupie północnej II ligi odbędzie się w najbliższą niedzielę (6 listopada) w Łodzi, gdzie ŁKH zmierzy się z Oliwa Hockey Team Gdańsk.

Warto wspomnieć, że podobnie jak w ubiegłym sezonie, na poziomie II ligi rywalizacja toczyć się będzie w 3 grupach. Oprócz grupy północnej gra również  grupa południowa oraz północno-wschodnia.

O meczach BKS będziemy informować na bieżąco na naszej stronie oraz profilu facebookowym. Zachęcamy do ich śledzenia.