Porażka w Warszawie

liga
04/11/2017

Pierwszej porażki w sezonie 2017/2018 doznali hokeiści Budowlanego Klubu Sportowego. Na Torwarze ulegli Warsaw Capitals 2:8.

Bydgoszczanie do Warszawy jechali w mocno okrojonym składzie. Mimo to nie zamierzali łatwo oddawać pola gospodarzom, co pokazał początek spotkania. Pierwszą bramkę meczu strzelił bowiem Arkadiusz Marmurowicz i BKS niespodziewanie objął prowadzenie. Warszawianie jednak szybko wyrównali, a jeszcze przed końcem pierwszej części meczu wyszli na prowadzenie.

W drugiej tercji, dysponujący znacznie dłuższą ławką gospodarze, stopniowo uzyskiwali co raz większą przewagę. Najpierw udało im się strzelić bramkę grając w osłabieniu. Następnie wykorzystali grę w przewadze, a na koniec drugiej odsłony spotkania zdobyli kolejnego gola. Mimo bardzo dobrej postawy bramkarza BKS Pawła Rzepińskiego, Warszawianie powiększali przewagę. Bydgoszczanie natomiast opadali z sił, co skutkowało brakiem dokładności i problemami z wykorzystaniem częstej gry w przewadze.

W ostatniej odsłonie hokeiści z Warszawy nie zwalniali tempa strzelając następne 3 bramki. Równo z końcową syreną wynik spotkania ustalił jednak Kamil Gerlipp z BKS. Ostatecznie Warsaw Capitals wygrali 8:2.

Następne spotkanie bydgoszczanie rozegrają 11 listopada (sobota) w Toruniu z Mad Dogs Sopot.

RAPORT MECZOWY

TABELA LIGOWA