Po punkty do Warszawy

liga
03/02/2018

Wyjazdowym meczem z Warsaw Capitals hokeiści Budowlanego Klubu Sportowego zakończą sezon zasadniczy w grupie północnej II ligi. Aby zachować szanse na utrzymanie pozycji lidera i bezpośredni awans do finału rozgrywek z Warszawy muszą przywieźć punkty.  

Mimo, że bydgoszczanie ciągle zajmują pierwsze miejsce w tabeli to ich sytuacja znacznie się skomplikowała. Przyczyniły się do tego dwie ostatnie porażki z Mad Dogs Sopot (6:7 w Bydgoszczy i 10:15 w Gdańsku). Do Warszawy jadą zatem „z nożem na gardle”. Tylko wynik zapewniający zdobycz punktową przedłuży ich szanse na wygranie sezonu zasadniczego. Jednak nawet zwycięstwo za trzy punkty nie zagwarantuje im pozycji lidera po ośmiu kolejkach. Do rozegrania pozostaną bowiem jeszcze dwa mecze między rywalami bydgoszczan (po jednym w Gdańsku i Warszawie). I od wyników tej rywalizacji zależeć będzie ostateczny układ tabeli. Przypomnijmy, że najlepsza ekipa sezonu zasadniczego zapewni sobie udział w finale rozgrywek, a drużyny z miejsc drugiego i trzeciego zmierzą się w barażowym dwumeczu i w ten sposób wyłonią drugiego finalistę.

tabela

W tym sezonie zespoły z Bydgoszczy i Warszawy mierzyły się ze sobą już trzykrotnie. W Toruniu lepsi byli gracze BKS (6:5 po dogrywce i 5:1). W stolicy natomiast pełną pulę zgarnęli hokeiści Warsaw Capitals (8:2). Wszystkie mecze były jednak wyrównane, a kibicom dostarczyły sporo emocji. Tak zapewne będzie i tym razem. Spotkanie odbędzie się na warszawskim Torwarze w niedzielę (4 lutego). Początek o godz. 14.

A już w poniedziałek (5 lutego) hokeiści BKS ponownie zaprezentują się bydgoskiej publiczności. W meczu towarzyskim zmierzą się z Nestą Toruń, aktualnym mistrzem toruńskiej Amatorskiej Ligi Hokeja. W składzie rywali BKS gościnnie pojawi się kilku zawodników z ligową przeszłością, co z pewnością uatrakcyjni ten derbowy pojedynek. Początek meczu o godz. 20. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w biurze BKS przy ul. Gdańskiej 163 (obiekty CWZS Zawisza).