Zwycięstwo na początek

liga
16/10/2018

Od wyjazdowego zwycięstwa 4:3 z Warsaw Capitals rozpoczęli sezon 2018/2019 hokeiści Budowlanego Klubu Sportowego. Punkty nie przyszły jednak łatwo.

Ostatni raz drużyny z Warszawy i Bydgoszczy spotkały się finale rozgrywek grupy północnej II ligi sezonu 2017/2018. Wówczas lepsi okazali się hokeiści BKS. Gospodarze do niedzielnego spotkania przystępowali zatem podwójnie zmobilizowani. Cały mecz był jednak bardzo wyrównany, a o sukcesie bydgoszczan zadecydowała dopiero trzecia tercja.

W pierwszej odsłonie jedyną bramkę strzelili gospodarze, którzy w kolejnej podwyższyli swoje prowadzenie. Gdy wydawało się, że przed trzecią tercją będą prowadzić 2:0, sygnał do ataku dał drużynie BKS Patryk Gawara, który na trzy sekundy przed końcową syreną zmniejszył straty bydgoszczan (asysta Stanisław Horodniczy). W ostatnie części gry hokeiści znad Brdy poszli za ciosem. Najpierw wykorzystali grę w przewadze i doprowadzili do remisu dzięki kolejnej bramce Gawary, a już po kilku minutach prowadzili 3:2. Z pierwszego hat-tricka w tym sezonie mógł natomiast cieszyć się Gawara (asysta Łukasz Korzestański). Prowadzenie bydgoszczan podwyższył jeszcze Jakub Gołaszewski (asysta Marcin Konieczka). I choć gospodarzom na niecałe cztery minuty przed końcem meczu udało się zmniejszyć straty, to ostatecznie trzy punkty pojechały do Bydgoszczy. BKS pokonał Warsaw Capitalas 4:3.

Następny mecz bydgoszczanie rozegrają na własnym lodowisku, a ich przeciwnikiem będzie WTH Wrocław. Spotkanie rozegrane zostanie w niedzielę (21 października) o godz. 14.

WARSAW CAPITALS – BKS BYDGOSZCZ (RAPORT MECZOWY)