BKS kończy sezon zasadniczy

095ŻÓŁWIE PIŁA-BKS
22/01/2015

W najbliższy weekand na poznańskim lodowisku „Chwiałka” odbędą się ostatnie mecze sezonu zasadniczego Grupy Zachodniej II Ligi. Zdecydują one o ostatecznej kolejności drużyn w tabeli przed fazą play-off. Zespół BKS Bydgoszcz w sobotę zmierzy się z WTH Wrocław.

Rozgrywki Grupy Zachodniej II Ligi wkraczają w decydującą fazę. Hokeiści BKS Bydgoszcz wciąż jednak nie wiedzą, które miejsce zajmą na koniec sezonu zasadniczego i z kim przyjdzie im się zmierzyć w I rundzie play-off. Wiele zależy od wyniku sobotniego meczu. Jeżeli bydgoszczanie zwyciężą ekipę WTH zapewnią sobie co najmniej trzecią pozycję. Gdyby wrocławianie w niedzielnym pojedynku pokonali dodatkowo aktualnego mistrza – PTH Poznań, wówczas hokeiści BKS cieszyliby się z drugiego miejsca.

tabela źródło: hokejfan.pl

Nie wykluczone, że BKS zajmie trzecie miejsce po sezonie zasadniczym nawet w przypadku porażki WTH. Wówczas jednak Wrocławianie musieliby przegrać również swój mecz z PTH. Najgorszy scenariusz natomiast przewiduje dwa zwycięstwa drużyny z Dolnego Śląska i czwarte miejsce BKS przed fazą play-off. Pewni pierwszego miejsca po sezonie zasadniczym są zawodnicy Żółwi Piła. Dalsza kolejność pozostaje jednak zagadką, a los hokeistów BKS pozostaje w ich rękach.

Mecz z WTH Wrocław nie będzie jednak łatwy. Z powodu kar dyscyplinarnych bydgoszczanie po raz kolejny nie wystąpią w pełnym składzie. Wrocławianie zaś udowodnili już w tym sezonie, że chcą się liczyć w walce o najwyższe lokaty. Stawka meczu jest wysoka, więc emocji z pewnością nie zabraknie.

Mecz odbędzie się w sobotę 24.01.2015 o godz. 21.00 na poznańskim lodowisku „Chwiałka”.