Zwycięstwo po karnych

099ŻÓŁWIE PIŁA-BKS
26/01/2015

Hokeiści BKS pokonali WTH Wrocław po rzutach karnych i zajęli 3. miejsce w sezonie zasadniczym Grupy Zachodniej II Ligi. W ćwierćfinale zmierzą się z Hockey Club Poznań.

Sobotnie spotkanie było bardzo istotne dla końcowego układu tabeli przed fazą play-off. Dlatego obie drużyny zaczęły mecz dość nerwowo. Pierwszą bramkę zdobyli jednak bydgoszczanie za sprawą Remigiusza Tomczyka. Wrocławianie nie zwlekali z odpowiedzią i już po chwili był remis 1:1. BKS jednak ponownie wyszedł na prowadzenie i to ponownie po trafieniu Tomczyka. Przed końcową syreną trafili również zawodnicy WTH i po pierwszej tercji był remis 2:2. W drugiej bydgoszczanie uzyskali przewagę, której jednak nie potrafili udokumentować golami. W bramce BKS bez zarzutu spisywał się również Paweł Rzepiński i to ostatnia część gry miała wyłonić zwycięzcę. Bliżej celu byli hokeiści ze stolicy Dolnego Śląska, którzy w pod koniec spotkanie wysforowali się na prowadzenie. Dzięki wycofaniu bramkarza i wystawieniu sześciu zawodników do gry w polu bydgoszczanom udało się jednak doprowadzić do remisu dzięki bramce Łukasza Rzepińskiego. W podstawowym czasie gry padł wynik 3:3, a o podziale punktów miała zdecydować dogrywka. W niej żadna z drużyn nie potrafiła rozstrzygnąć losów meczu na swoją korzyść i przystąpiono do serii rzutów karnych. Ze strony bydgoszczan pierwsze dwa karne zostały zmarnowane jednak świetnie bronił również Paweł Rzepiński. W trzeciej serii trafili przedstawiciele obu drużyn (Artur Bielicki dla BKS) i zarządzono dodatkową rundę. W niej po raz kolejny tego wieczoru klasą błysną P. Rzepiński, a swoją szansę ponownie wykorzystał Bielicki i to BKS zainkasował 2 punkty.

tabela play off

źródło: hokejfan.pl

Dzięki temu bydgoszczanie zajęli 3. miejsce w tabeli i w ćwierćfinale zmierzą się Hockey Club Poznań, w którym występuje wielu bydgoskich hokeistów. Mecz ten więc z pewnością będzie  bardzo ciekawy.

W niedzielę w starciu kończącym sezon zasadniczy Grupy Zachodniej II Ligi PTH Poznań pokonało WTH Wrocław 10:4. Pojedynek ten nie miał już jednak znaczenia dla końcowej kolejności drużyn w tabeli.

Raport meczowy z sobotniego pojedynku TUTAJ.