Znamy terminarz play-off

kalendarz3
31/01/2015

Hokeiści BKS Bydgoszcz w ćwierćfinale Grupy Zachodniej II Ligi zmierzą się z ekipą Hockey Club Poznań. Mecz odbędzie się 14 lutego. W przypadku zwycięstwa w półfinale spotkają się ze zwycięzcą pojedynku dwóch pozostałych drużyn z Poznania PTH i Mamutów.

Sezon 2014/2015 zbliża się do finału. Już za tydzień bowiem rozpocznie się faza play-off. W ćwierćfinale zespoły zagrają ze sobą po jednym meczu. Od półfinałów natomiast będą rywalizować w systemie mecz i rewanż (dzień po dniu).

W pierwszym meczu 1/4 finału drużyna aktualnych jeszcze mistrzów – PTH Poznań zagra z Mamutami Poznań (7 lutego). I to ze zwycięzcą tego pojedynku zmierzą się bydgoszczanie w przypadku awansu. Ich ćwierćfinałowym przeciwnikiem będzie drużyna Hockey Club Poznań, w której występuje wielu bydgoskich hokeistów na czele z pełniącym funkcję trenera Tomaszem Proszkiewiczem. Mecz odbędzie się 14 lutego o godz. 20 w Poznaniu na lodowisku „Chwiałka”. Tego samego wieczoru, tyle że w Opolu, swój ćwierćfinałowy pojedynek stoczą ekipy Orlika II Opole i WTH Wrocław. Nazajutrz natomiast (15 lutego) w ostatnim meczu 1/4 finału zwycięzcy sezonu zasadniczego – Żółwie Piła zmierzą się z WTH Września.

W pierwszym półfinałowym dwumeczu, który zaplanowano na 21 i 22 lutego, zagrają ze sobą zwycięzcy pojedynków Żółwie Piła – WTH Września oraz Orlik II Opole – WTH Wrocław. Kolejny półfinał odbędzie się 28 lutego i 1 marca. Wystąpią w nim zwycięzcy spotkań PTH Poznań – Mamuty Poznań i BKS Bydgoszcz – Hockey Club Poznań.

Jeżeli bydgoszczanie wygrają swoją ewentualną rywalizację półfinałową to wystąpią w finale, który odbędzie się w Poznaniu w dniach 14 i 15 marca. Jeżeli natomiast odpadną w 1/2 finału to tydzień wcześniej (7 i 8 marca) powalczą o brązowe medale z przegranym z drugiego półfinału.

Sezon 2014/2015 w Grupie Zachodniej II Ligi wkracza w decydującą fazę. Drużynę BKS w każdej z rund (w przypadku ewentualnego awansu) czekają trudne pojedynki. Z pewnością nie zabraknie w nich emocji. Dlatego zapraszamy do Poznania na mecze play-off bydgoszczan.