Pracowity weekand hokeistów BKS

DSC_0276pop
20/03/2015

Pracowity weekand czeka hokeistów BKS. I nie chodzi tylko o zawodników pierwszej drużyny, którzy wystąpią w towarzyskim turnieju w Opolu. Swój pierwszy mecz na fordońskim lodowisku zagrają bowiem młodzi hokeiści prowadzeni przez trenerów Andrzeja Mateję i Mirosława Borowicza.

Ich rywalami będą rówieśnicy z Poznania, których na co dzień trenuje syn Andrzeja Matei – Paweł. Mecz prowadzony będzie na zasadach zbliżonych do pojedynków mini-hokeja, w których uczestniczą najmłodsi adepci. W obu drużynach wystąpią głównie dzieci w wieku poniżej 9 roku życia. Szczególnie dla młodych zawodników BKS będzie to szczególne spotkanie. Drużyna ta ma za sobą jedynie kilka treningów w kompletnym sprzęcie hokejowym, a pojedynek z ekipą z Poznania będzie jej debiutanckim występem. Z pewnością dla młodych hokeistów BKS będzie to wyjątkowe przeżycie. Mecz rozpocznie się w sobotę (21 marca) o godz. 13:00 na lodowisku przy SP 65 w Fordonie (ul. Duracza).

Seniorzy BKS wybierają się natomiast w podróż do dalekiego Opola, gdzie wezmą udział w towarzyskim turnieju. Ich rywalami będą: Orlik II Opole, Marsjanie Opole oraz Sielec Sosnowiec. W sobotę zagrają po jednym meczu z każdym przeciwnikiem, a w niedzielę (w zależności od wyników sobotnich spotkań) powalczą o 1. lub 3. miejsce.

O przebiegu obu wydarzeń będziemy informować na bieżąco.