Nowe wyzwania hokeistów BKS

liga
28/09/2015

Niespełna miesiąc pozostał do pierwszego meczu hokeistów BKS w grupie północnej II Ligi. Zmiany organizacyjne, jakie zaszły na tym szczeblu rozgrywek sprawiły, że bydgoszczan czeka wiele trudnych wyzwań. Do nowego sezonu podchodzą jednak z optymizmem.

Stale rosnący poziom sportowy II Ligi skłonił Polski Związek Hokeja na Lodzie do organizacji rozgrywek na tym szczeblu w nowej formule. Liga podzielona została na 2 grupy: północną i południową. W grupie północnej rywalizować będą zespoły, które do tej pory grały w grupie centralnej oraz część ekip z grupy zachodniej. Jest wśród nich drużyna BKS Bydgoszcz, która ma za sobą debiutancki sezon w II Lidze zakończony porażką w ćwierćfinale rozgrywek.

Sezon 2015/2016 jednak będzie dla bydgoszczan znacznie trudniejszy. W grupie północnej zagrają bowiem bardzo silne ekipy, które mają już niemałe doświadczenie. Dodatkowo mecze rozgrywane będą według normalnych zasad gry w hokeja na lodzie, co oznacza że dozwolona będzie gra ciałem. Ten element z pewnością uatrakcyjni wszystkie ligowe pojedynki.

Rozgrywki będą miały format typowej rywalizacji ligowej. Mecze odbywać będą się w weekandy. W sezonie zasadniczym, który potrwa do stycznia przyszłego roku, każda z 8 drużyn rozegra 14 meczów (7 u siebie i 7 na wyjeździe). Dla bydgoszczan domowym lodowiskiem będzie toruński TOR-TOR, co z pewnością jest dobrą informacją dla wszystkich którzy chcieliby wspierać bydgoską drużynę dopingiem. Hokeistów BKS czekają również wyjazdy do: Poznania, Gdańska, Łodzi i Warszawy. Z ekip znanych bydgoszczanom z ubiegłego sezonu w grupie północnej II Ligi zagrają Żółwie Piła oraz zespół Hokej Poznań złożony z graczy PTH, HCP oraz Mamutów.

Nowe wyzwania, które czekają na bydgoskich hokeistów wymusiły zmiany kadrowe w ekipie BKS. Jakie będą ich efekty przekonamy się już 25 października, kiedy to na lodowisku w Toruniu BKS podejmować będzie Dragons Gdańsk w pierwszym ligowym meczu sezonu 2015/2016. Bydgoszczanie od jakiegoś czasu trenują już na lodzie i z niecierpliwością czekają na start rozgrywek, w których mają nadzieję pokazać się z dobrej strony.

Szczegółowy terminarz bydgoskiej ekipy przedstawimy niebawem. O wszystkich wydarzeniach związanych z drużyną będziemy informować na naszej stronie. Zapraszamy do jej odwiedzania!

II LIGA GRUPA PÓŁNOCNA:
BKS Bydgosz
Żółwie Piła
Hokej Poznań
Mad Dogs Sopot
Dragons Gdańsk
Oliwa Gdańsk
Capitals Warszawa
ŁKH Łódź