BKS zdeklasowany

liga
22/11/2015

Pogromem zakończyło się spotkanie BKS z ekipą Hokej Poznań. Goście w każdym elemencie byli dużo lepsi od bydgoszczan, a ich zwycięstwo ani przez chwilę nie było zagrożone.

Drużyna Hokej Poznań meczem z BKS potwierdziła swoje wysokie aspiracje w tym sezonie. Zespół prowadzony przez Tomasza Proszkiewicza w swoim składzie ma najlepszych zawodników grających w poprzednim sezonie w drużynach takich, jak: Żółwie Piła, PTH Poznań czy HC Poznań. Ważną rolę w drużynie spełnia grupa młodych zawodników z Torunia, wśród których nie brakuje graczy do niedawna występujących na lodowiskach I Ligi. Podobnie jak w poprzednich latach (PTH Poznań) ogromnym wzmocnieniem są zawodnicy zagraniczni z USA, Kanady czy Finlandii. Wszystko to sprawia, że zespół ten wyrasta na faworyta rozgrywek.

Wobec tak dużej różnicy w poziomie sportowym hokeiści BKS nie byli w stanie nawiązać równorzędnej walki z Hokej Poznań. Próbowali przeciwstawić się zadziornością i grą ciałem, lecz było to stanowczo za mało na gości. Poznańska ekipa dominował od początku do końca, strzelając 15 bramek i nie tracąc żadnej.

Następny mecz BKS, kończący I rundę rozgrywek zasadniczych, 12 grudnia w Gdańsku. Bydgoszczanie zmierzą się Mad Dogs Spot.