Wzmocnienia w BKS!

31d72c9513afa0321476d3e8a4354009
10/12/2015

W najbliższą sobotę meczem z Mad Dogs Sopot hokeiści BKS zakończą I rundę rozgrywek sezonu 2015/2016. Spotkanie odbędzie się w gdańskiej hali „Olivia”, a bydgoszczanie przystąpią do niego wzmocnieni zawodnikami Stoczniowca 2014 Gdańsk!

Drużyna BKS od początku sezonu boryka się z problemami kadrowymi w formacji obronnej. W większości meczów bydgoszczanie musieli radzić sobie z jednym lub dwoma nominalnymi obrońcami. Dlatego często do gry w defensywie delegowani byli napastnicy, co odbijało się negatywnie na grze obronnej i zmniejszało ofensywną siłę BKS. Efektem tego były wysokie porażki w meczach z ŁKH Łódź, Capitals Warszawa oraz Hokej Poznań.

Aby zaradzić tym problemom bydgoski klub zwrócił się z prośbą o wypożyczenie 3 zawodników do mistrza I Ligi – Stoczniowca 2014 Gdańsk. Przypomnijmy, że klub z Wybrzeża zakończył już swój udział w rozgrywkach sezonu 2015/2016 wygrywając rywalizację z UKH Dębica i zapewniając sobie awans do Polskiej Hokej Ligi. Dzięki uprzejmości władz gdańskiego klubu w barwach BKS zobaczymy zatem Igora Tomczyka, Tomasza Iwanowa oraz Jakuba Puchalskiego. Pierwszy z nich to bramkarz, a prywatnie brat jednego z graczy BKS – Remigiusza Tomczyka. Dodatkowo do bydgoskiej drużyny dołączy Kamil Korzybski, w przeszłości zawodnik klubów z Torunia i Gdańska.

Wszyscy nowi gracze wspomogą BKS w sobotnim meczu z Mad Dogs Sopot. I choć z pewnością będą olbrzymim wzmocnieniem to bydgoszczan i tak czeka bardzo trudne spotkanie. Ekipa z Sopotu bowiem to jeden z faworytów ligi. W dwóch dotychczasowych meczach z łatwością pokonała inne trójmiejskie drużyny (14:5 z Oliwa Hockey Team oraz 11:3 Malgips Dragons Gdańsk).

Sobotnie spotkanie rozegrane zostanie w gdańskiej hali „Olivia”. Jego początek zaplanowano na godz. 18.

Statystyki nowych graczy BKS

Igor Tomczyk

Tomasz Iwanow

Jakub Puchalski