Hokejowa sobota

DSC02768
05/02/2016

Dużo hokejowych emocji czeka w sobotę wszystkich kibiców BKS. W godzinach porannych najmłodsi adepci rozegrają turniej minihokeja na lodowisku w Fordonie, a wieczorem w Toruniu kolejny mecz w ramach II Ligi rozegra drużyna seniorów.

Sekcja hokejowa BKS już w ubiegłym sezonie rozpoczęła szkolenie hokejowego narybku. Dzięki zaangażowaniu trenerów i pomocy sponsorów udało się skompletować sprzęt dla całej drużyny. Najmłodsi hokeiści BKS zaliczyli również swoje pierwsze mecze. Obecnie podopieczni Andrzeja Matei i Mirosława Borowicza ćwiczą 2 razy w tygodniu na lodowisku przy SP 65 w Fordonie. W sobotę natomiast rozegrają na nim turniej minihokeja. Młodzi bydgoszczanie zmierzą się z rówieśnikami z Gdańska, Torunia i Poznania. Pierwszy mecz zaplanowano na godz. 8:00.

Wieczorem natomiast swój kolejny mecz w ramach II Ligi rozegrają seniorzy BKS. Ich przeciwnikiem będzie wicelider rozgrywek – drużyna Mad Dogs Sopot. Ekipa z Wybrzeża to jeden z faworytów rozgrywek. W swoich szeregach ma wielu doświadczonych graczy i do Torunia z pewnością przyjedzie po 3 punkty. Zawodnicy BKS nie zamierzają jednak ułatwiać sopocianom zadania. Bydgoska drużyna po ciężkiej pierwszej rundzie rozgrywek ciągle wzmacnia swoje szeregi. W sobotę w składzie BKS pojawić się mają zawodnicy wypożyczeni ze Stoczniowca 2014 Gdańsk, którzy wydatnie przyczynili się do ostatniego zwycięstwa BKS z Malgips Dragons w Gdańsku. Swoją wysoką formę z pewnością będzie chciał potwierdzić Mateusz Barański, który wypożyczony został z ekipy Hokej Poznań. W sobotę w bydgoskim boksie pojawić się mają również nowe twarze związane do tej pory z toruńskim hokejem. Zapowiada się również powrót do drużyny jednego z jej najbardziej doświadczonych graczy, będącego podporą BKS w poprzednich rozgrywkach. Skład ten powinien pozwolić na wyrównaną walkę z faworyzowaną drużyną z Sopotu.

Dlatego warto pojawić się w sobotę o godz. 18 na toruńskim lodowisku TOR-TOR. Dla tych, którzy nie będą mogli dopingować bydgoszczan na miejscu relację na żywo przeprowadzi kanał KP Sport. Mecz komentować będzie były sędzia, a obecnie ekspert telewizyjny – Waldemar Matuszak. Transmisja dostępna będzie TUTAJ.