O play-off z Capitals Warszawa

liga
27/02/2016

Sezon zasadniczy II Ligi wchodzi w decydującą fazę. Po ostatnich zwycięstwach przed hokeistami Budowlanego Klubu Sportowego otworzyła się szansa na awans do fazy play-off. Ich głównym przeciwnikiem w walce o pierwszą czwórkę jest drużyna Capitals Warszawa. Mecz z ekipą ze stolicy w najbliższą niedzielę.

Przed ostatnimi meczami sezonu zasadniczego sytuacja w tabeli jest bardzo ciekawa (TABELA). Bez wątpienia przyczyniły się do tego ostatnie wyniki BKS. Bydgoszczanie bowiem zabrali punkty faworyzowanym rywalom, czym namieszali w czołówce tabeli. Jednocześnie otworzyli sobie drogę do fazy play-off.

Obecnie BKS zajmuje 4. miejsce w tabeli i ma przewagę dwóch punktów nad ekipą Capitals Warszawa. Hokeiści ze stolicy jednak rozegrali jedno spotkanie mniej. Te zaległości odrobią już w sobotę. W Gdańsku zmierzą się z Mad Dogs Sopot. Prawdziwa walka o pierwszą czwórkę rozegra się jednak w niedzielę w Toruniu. Zwycięzca tego pojedynku znacznie przybliży się do udziału w fazie play-off, choć pamiętać należy, że obie drużyny rozegrają jeszcze po jednym meczu. Bydgoszczanie w Gdańsku zmierzą się z Oliwa Hockey Team, a warszawianie podejmą Dragons Gdańsk.

W pierwszym pojedynku BKS i Capitals rozegranym w stolicy wyraźnie lepsi okazali się gospodarze (17:5). Bydgoszczanie jednak grali wówczas w bardzo okrojonym składzie. Po ostatnich wzmocnieniach dysponują długą ławką i w niedzielnym meczu na pewno powalczą o zwycięstwo.

Początek meczu w niedzielę o godz. 13. Dla tych, którzy nie będą mogli zawitać na TOR-TOR kanał KP Sport przeprowadzi transmisję na żywo. Dostępna będzie TUTAJ.