BKS w półfinale II Ligi!

liga
29/02/2016

Hokeiści Budowlanego Klubu Sportowego zagrają w fazie play-off II Ligi! Dzięki niedzielnemu zwycięstwu z Capitals Warszawa zapewnili sobie miejsce w pierwszej czwórce i powalczą o zwycięstwo w rozgrywkach. Sukces ten nie przyszedł jednak łatwo.

Choć pierwsza faza sezonu zasadniczego nie zapowiadała, że bydgoszczanie włączą się do walki o najlepszą czwórkę, to dzięki ostatnim niespodziewanym zwycięstwom pojawiła się na to szansa. Głównym rywalem BKS w rywalizacji o fazę play-off była ekipa Capitals Warszawa. Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem wiadomo było, że ostatniego uczestnika półfinałów wyłoni bezpośrednie starcie obu drużyn. W sobotę gracze ze stolicy nie wykorzystali szansy na przeskoczenie bydgoszczan w tabeli i przegrali w Gdańsku z Mad Dogs Sopot.

Od początku niedzielnego spotkania rozgrywanego w Toruniu było widać jak ważny to pojedynek. Obie ekipy postawiły bowiem na twardą grę w obronie i spokojne wyczekiwanie na błąd rywala. Pierwsi doczekali się bydgoszczanie, a wynik otworzył Jakub Puchalski. Była to jedyna bramka w tej części gry.

Przerwa między tercjami deprymująco wpłynęła na hokeistów BKS. Efektem tego były dwie bramki zdobyte przez gości. Na szczęście taki obrót spraw wyzwolił w bydgoszczanach sportową złość. Uporządkowali oni swoją grę, co przyniosło oczekiwane efekty w postaci bramek Macieja Matusiaka i najmłodszego w drużynie Krystiana Jurskiego. I mimo, że przed ostatnią częścią spotkania BKS prowadził 3:2 to końcowy wynik wciąż był sprawą otwartą.

Początek III tercji rozpoczął się pechowo dla BKS. Bydgoszczanie przez pierwsze 4 minuty grali w osłabieniu (w tym dwukrotnie 3 na 5). Wtedy cenne okazały się wskazówki, które swoim zawodnikom w przerwie udzielił trener bydgoszczan – Yuri Ziankou po raz drugi w tym sezonie prowadzący drużynę z boksu. Graczom BKS udało się przetrwać napór przeciwnika i uspokoić grę. Zawodnicy ze stolicy czując noż na gardle odkrywali się co raz bardziej, a bydgoszczanie czekali na okazję do kontrataków. Najpierw w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości nie pomylił się Maciej Niedzielski, a następnie jego wyczyn skopiował Mateusz Barański. Co prawda warszawianie wykorzystali jedyny błąd popełniony w meczu przez bramkarza BKS Igora Tomczyka i zmniejszyli straty, jednak ostatnie słowo należało do hokeistów z miasta nad Brdą. Trójkową akcję wykończył Szymon Kiliński ustalając wynik meczu na 6:3.

Dzięki temu bydgoszczanie zapewnili sobie miejsce w półfinale rozgrywek. Nie wiadomo jednak, na której pozycji zakończą sezon zasadniczy. Czeka ich bowiem jeszcze jedno wyjazdowe spotkanie z Oliwa Hockey Team Gdańsk. Pewne jest, że w fazie play-off oprócz BKS wystąpią również ekipy Hokej Poznań, ŁKH Łódź i Mad Dogs Sopot.

Warto wspomnieć, że w niedzielne popołudnie BKS dopingowała spora grupa kibiców z Bydgoszczy, wśród których byli młodzi hokeiści trenujący w szkółce hokejowej BKS oraz wychowankowie Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych. Dla wszystkich kibiców serdeczne podziękowania!

Raport meczowy TUTAJ.

Tabela grupy północnej II Ligi TUTAJ.

Retransmisja

Skrót