Sezon zasadniczy na finiszu

liga
12/03/2016

Wyjazdowym mecze z Oliwa Hockey Team Gdańsk zakończą sezon zasadniczy hokeiści Budowlanego Klubu Sportowego. Bez względu na jego wynik bydgoszczanie mają już zapewniony udział w półfinale rozgrywek, jednak wciąż walczą o jak najwyższą lokatę przed fazą play-off.

Rozgrywki grupy północnej II ligi wchodzą w decydującą fazę. I choć wiemy już, które zespoły znajdą się w pierwszej czwórce to emocji nie powinno zabraknąć. Wciąż toczy się bowiem walka o jak najwyższe miejsce i rozstawienie przed fazą play-off. BKS Bydgoszcz przy sprzyjających okolicznościach może jeszcze przeskoczyć ŁKH Łódź i awansować z miejsca czwartego na trzecie. Warunkiem jest jednak zdobycie przez łodzian nie więcej niż 2 punktów w 3 ostatnich meczach oraz zwycięstwo BKS w niedzielnym meczu z Oliwa Hockey Team Gdańsk.

Gospodarze tego spotkania zajmują szóste (przedostatnie) miejsce w tabeli. Wygrali jednak 2 ostatnie mecze, w tym jeden dość niespodziewanie z drużyną Hokej Poznań. Wśród gdańszczan prym wiedzie bardzo doświadczony Wiesław Obłoński. Bydgoszczan czeka zatem trudna przeprawa.

Zanim zmierzą się ze sobą hokeiści Oliwa Hockey Team i BKS to w sobotę ekipa z Wybrzeża zagra z ŁKH Łódź. W niedzielę natomiast bezpośrednio przed meczem bydgoszczan łodzianie zmierzą się z Mad Dogs Sopot. Pojedynek ten może wiele wyjaśnić w ligowej tabeli.  Zresztą nie będą to jedyne hokejowe mecze rozgrywane w ten weeknad w hali Olivia. Od piątku do niedzieli kibice z Gdańska będą mieli możliwość obejrzeć aż 8 pojedynków rozgrywanych w ramach: II Ligi, Centralnej Ligi Juniorów, Finału Polskiej Ligi Hokeja Kobiet i Trójmiejskiej Amatorskiej Ligi Hokeja.

Początek meczu Oliwa Hockey Team Gdańsk – BKS Bydgoszcz w niedzielę o 15:30.

Tabela ligowa TUTAJ.