BKS gra o finał!

12472357_1096955173677624_7563136555896087165_n
31/03/2016

Rozgrywki grupy północnej II ligi wchodzą w decydującą fazę. Już w ten weekand dowiemy się kto zagra w finale. Być może poznamy również mistrza sezonu 2015/2016. W walce o to miano wciąż liczą się hokeiści Budowlanego Klubu Sportowego.

Niestety formuła rozgrywania fazy play-off w ostatniej chwili uległa zmianie. Zarządzający rozgrywkami Wielkopolsko-Dolnośląski Okręgowy Związek Hokeja na Lodzie, powołując się na problemy z terminami, zdecydował, że finalistów oraz zwycięzcę ligi wyłonią pojedyncze mecze. Półfinałowe pojedynki odbędą się na lodowiskach drużyn, które po sezonie zasadniczym uplasowały się wyżej niż ich rywale. W Łodzi tamtejsze ŁKH zmierzy się zatem z ekipą Mad Dogs Sopot, a w Poznaniu o miejsce w finale powalczą hokeiści BKS. Oba spotkania odbędą się w najbliższą sobotę. Jeżeli bydgoszczanom uda się wygrać w stolicy Wielkopolski, to o końcowy tryumf w sezonie 2015/2016 zagrają już następnego dnia w Toruniu (o ile rywalizację w drugiej parze wygra zespół Mad Dogs Sopot) lub 9 kwietnia w Łodzi (jeżeli drugi półfinał wygrają hokeiści ŁKH).

Jak trudne zadanie czeka ekipę BKS nikogo nie trzeba przekonywać. Hokej Poznań to najlepsza drużyna sezonu zasadniczego, która od początku rozgrywek uchodzi za ich faworyta. W swoich szeregach ma najlepszych zawodników do niedawna reprezentujących wszystkie poznańskie drużyny. Ponad po wycofaniu się z rozgrywek ekipy Żółwi Piła wzmocniona została kilkoma graczami z Torunia, którzy mimo swojego młodego wieku mają doświadczenie w rywalizacji na wyższym szczeblu rozgrywek i bez wątpienia należą do czołowych graczy ligi. Całość uzupełniają gracze zagraniczni z krajów, w których poziom hokeja jest znacznie wyższy niż w Polsce. Drużynę prowadzi natomiast były reprezentant kraju, pochodzący z Bydgoszczy – Tomasz Proszkiewicz.

Udział hokeistów BKS w tej fazie rozgrywek to z pewnością niespodzianka. Początek sezonu bowiem nie wskazywał, że bydgoszczanie mogą ostatecznie znaleźć się w strefie medalowej. Dzięki dokonanym w połowie sezonu zmianom i rozszerzeniu składu o kilku wartościowych zawodników BKS wygrał aż 5 spotkań z rzędu i rzutem na taśmę awansował do fazy play-off. Miejsce w pierwszej czwórce to z pewnością sukces odradzającego się w mieście nad Brdą hokeja, jednak nikt w bydgoskiej drużynie nie zamierza spocząć na laurach. I choć skład BKS na półfinałowy mecz nie będzie optymalny, a faworytem rywalizacji o miejsce w finale są poznanianie, to w sobotę można się spodziewać walki o każdy centymetr lodowiska. W sezonie zasadniczym hokeiści ze stolicy Wielkopolski dwukrotnie zdeklasowali bydgoszczan, jednak od tego czasu w BKS zaszły personalne zmiany, a drużyna udowodniła, że jest w stanie rywalizować z najlepszymi ekipami w lidze.

Półfinałowe spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę (2 kwietnia) na lodowisku „Chwiałka” w Poznaniu. Początek o godz. 19. Serdecznie zapraszamy!