BKS rozpoczyna nowy sezon!

DSC02768
09/10/2016

Sezon hokejowy 2016/2017 już się rozpoczął. Niebawem do gry wrócą również hokeiści Budowlanego Klubu Sportowego. Zarówno seniorzy, jak i trenująca w klubie młodzież.

Przypomnijmy, że poprzedni sezon był dla hokeistów BKS bardzo udany. Drużyna seniorów rywalizowała w nowopowstałej grupie północnej II ligi, gdzie poziomo sportowy był niezwykle wysoki a każdy przeciwnik stawiał twarde warunki. Bydgoszczanie sezon zaczęli nie najlepiej, jednak dzięki dokonanym wzmocnieniom ostatecznie awansowali do fazy play-off i na koniec sezonu zajęli 4. miejsce na 7 drużyn. Pierwsze sukcesy odnieśli również trenujący pod okiem Andrzeja Matei i Mirosława Borowicza najmłodsi hokejowi adepci. Dzięki staraniom klubu i pomocy ludzi dobrej woli zawodnikom zapewniono kompletny sprzęt, a drużyna wystartowała w kilku turniejach minihokeja. Pierwszy taki turniej udało się również zorganizować na lodowisku w Fordonie.

Sezon 2016/2017 to kolejne wyzwania dla sekcji hokejowej BKS. W letniej przerwie bydgoski klub, podobnie jak pozostałe rywalizujące w grupie północnej II ligi, otrzymał propozycję od Polskiego Związku Hokeja na Lodzie zgłoszenia drużyny do rozgrywek I ligi. Z kilku względów propozycja ta została odrzucona. Podobnie uczyniły zresztą pozostałe drużyny z wyjątkiem wicemistrzów grupy północnej II ligi – ekipy Hokej Poznań. W sezonie 2016/2017 poznanianie będą zatem rywalizować na zapleczu Polskiej Hokej Ligi. Bydgoszczanie natomiast zostaną na dotychczasowym poziomie rozgrywek, który w obecnej chwili wydaje się adekwatny do możliwości sportowych i organizacyjnych klubu. Niestety ze stawki rywalizującej o miano mistrza grupy północnej II ligi oprócz drużyny z Poznania, wypadnie również zespół Dragons Gdańsk. Tym samym w lidze rywalizować będzie 5 drużyn. Oprócz ekipy BKS będą to: Mad Dogs Sopot, Oliwa Hockey Team Gdańsk, ŁKH Łódź oraz Capitals Warszawa.

Niestety nieznany jest jeszcze system rozgrywek, który będzie obowiązywał w sezonie 2016/2017. Jedna z propozycji przewiduje rywalizację na zasadzie dwumeczu (sobota – niedziela). Oznaczało by to, że bydgoszczanie z każdą z drużyn w sezonie zasadniczym spotkają się czterokrotnie (po 2 razy u siebie i na wyjeździe). Jest to jednak propozycja dość kosztowna i wątpliwe by uzyskała poparcie wszystkich drużyn. Po sezonie zasadniczym przewidziana jest faza play-off, rozgrywana w dotychczasowej formie. W nowym sezonie ruszy również grupa południowa II ligi. Wystartuje w niej 6 zespołów, a pierwsze mecze przewidziane są już na 15 października.

Przed sezonem 2016/2017 wprowadzono pewne zmiany do regulaminu obowiązującego na tym poziomie rozgrywek. Zawodnicy PHL oraz I ligi w tym samym sezonie nie będą mogli wystąpić w rozgrywkach II ligi, nawet jeżeli ich macierzyste drużyny zakończą już swoje występy. Ponad to przewidziane jest również wprowadzenie limitu obcokrajowców. Ten zapis jednak zaproponowany został głównie z myślą o grupie południowej II ligi.

Część hokeistów BKS, w ramach przygotowań do sezonu, próbował swoich sił w hokeju na rolkach. Obecnie bydgoszczanie trenują już od kilku tygodni na lodowisku w Toruniu i z niecierpliwością czekają na pierwszy mecz sezonu.

Swoje zajęcia niebawem rozpoczną też najmłodsi adepci hokeja. W związku z tym klub ogłasza nabór dzieci w wieku 5-10 lat do drużyny minihokeja. Zgłaszać mogą się zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Co ważne, wymagana nie jest umiejętność jazdy na łyżwach. Zajęcia odbywać się będą na lodowisku przy SP 65 przy ul. Duracza w Fordonie. Obejmować będą naukę jazdy na łyżwach, elementy gry w hokeja i trening ogólnorozwojowy. Szczegółowe informacje dostępne pod numerem telefonu 570 945 588.

O wszystkich działaniach sekcji hokejowej BKS w sezonie 2016/2017 będziemy informować na bieżąco.