Dwa kroki od finału

_DSC8462
10/03/2018

Dwa mecze dzielą hokeistów Budowlanego Klubu Sportowego od finału grupy północnej II ligi, w którym czeka już zespół Warsaw Capitals. Żeby powalczyć o zwycięstwo w całych rozgrywkach trzeba jednak najpierw pokonać Mad Dogs Sopot. 

O tym kto będzie rywalem hokeistów ze stolicy zdecyduje dwumecz rozegrany w sobotę i niedzielę (10 i 11 marca). Na mocy ustaleń między klubami z Bydgoszczy i Sopotu oba spotkania rozegrane zostaną na Torbydzie. I bez względu na końcowy wynik będzie to pożegnanie miasta nad Brdą z rozgrywkami ligowymi sezonu 2017/2018. Zwycięzcę grupy północnej II ligi wyłoni bowiem jeden mecz, który odbędzie się na lodowisku ekipy z Warszawy, która była najlepsza w sezonie zasadniczym.

W rywalizacji o wolne miejsce w finale rozgrywek nie ma faworyta. Obie ekipy znają się doskonale i już nie raz pokazały, że w rywalizacji między nimi możliwy jest każdy wynik. Tylko w tym sezonie drużyny BKS i Mad Dogs grały ze sobą czterokrotnie. Bilans tych pojedynków jest remisowy. Remisem może też skończyć się sobotni mecz. Natomiast jeżeli po niedzielnym spotkaniu oba zespoły będą miały na swoim koncie taką samą zdobycz punktową i identyczny stosunek bramek zwycięzcę barażowej rywalizacji wyłoni dogrywka (10 minut 4 na 4) lub rzuty karne (po 5).

Sobotni mecz rozpocznie się o godz. 20:00, a niedzielny o 13:30.