BKS przed kolejnym wyzwaniem

liga
05/04/2018

Już w najbliższy weekand w Krynicy odbędzie się finałowy turniej II ligi. Dzięki zwycięstwu w rozgrywkach grupy północnej udział wezmą w nim hokeiści Budowlanego Klubu Sportowego. 

Bydgoszczanie do Krynicy jadą w bojowych nastrojach, ale bez zbędnego ciśnienia. Swój plan na ten sezon już wykonali pokonując w finale grupy północnej Warsaw Capitals. Turniej finałowy to okazja do pokazania się na tle wymagających przeciwników i zdobycia kolejnych hokejowych doświadczeń. W zawodach, które są częścią obchodów 90-lecia krynickiego hokeja, udział weźmie sześć drużyn. Czterech reprezentantów będzie miała grupa południowa, po jednym zaś północna i północno-wschodnia. Zespoły podzielone zostały na dwie grupy. BKS w pierwszej fazie (rozgrywanej w piątek) zmierzy się z ekipami Hockey Team Oświęcim oraz Sigma Katowice. Szczególnie trudnym przeciwnikiem będzie zapewne drużyna z Małopolski, która wygrała rozgrywki grupy południowej. Na sobotę natomiast zaplanowano półfinały, do których awansują po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy, a także finał i mecz o trzecie miejsce.

Krynicki turniej to duże wyzwanie dla odradzającego się w Bydgoszczy hokeja. Graczom BKS przyjdzie bowiem zmierzyć się z naprawdę solidnymi zespołami. Nie mają oni jednak nic do stracenia i z pewnością dadzą z siebie wszystko.