Rusza szkółka hokejowa BKS!

DSC02768
06/12/2014

Budowlany Klub Sportowy rozpoczyna szkolenie młodych hokeistów. Zajęcia prowadzone przez Andrzeja Mateję odbywać się będą na lodowisku w Fordonie przy Szkole Podstawowej nr 65.

Od początku istnienia sekcji hokeja na lodzie BKS jednym z głównych jej celów jest stworzenie możliwości trenowania tej pięknej dyscypliny sportu przez młodych bydgoszczan. Pierwszym krokiem w tym kierunku było podjęcie współpracy ze Szkołą Podstawową nr 65 w Fordonie, której uczniowie uczą się jazdy na łyżwach pod okiem doświadczonego trenera, a obecnie także zawodnika BKS – Andrzeja Matei. Będzie on również odpowiedzialny za szkółkę hokejową, która rusza już w przyszłym tygodniu.

Treningi młodych hokeistów póki co odbywać się będą raz w tygodniu (środa godz. 17:30) na lodowisku w Fordonie. Obejmować będą doskonalenie jazdy na łyżwach oraz elementy gry w hokeja na lodzie. Dzięki staraniom trenera Matei oraz zaangażowaniu władz klubu udało się zorganizować sprzęt, z którego będą mogli korzystać adepci ze szkółki BKS. Dostaną oni również koszulki wzorowane na koszulkach drużyny występującej w rozgrywkach II Ligi.

Pod koniec sezonu młodzi hokeiści BKS będą mieli również okazję sprawdzić się w rywalizacji z przeciwnikiem. Na marzec przyszłego roku planowany jest bowiem mecz towarzyski z  drużyną PTH Poznań, który odbędzie się na fordońskim lodowisku. Klub przygotowuje również niespodziankę dla młodych adeptów hokeja ze szkółki BKS, którzy już w styczniu spotkają się na lodzie z jedną z największych postaci polskiego hokeja. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Szkółka hokejowa BKS nie zakończyła jeszcze naboru, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Dodatkowych informacji na temat jej działalności udziela trener Andrzej Mateja pod numerem tel. 570 945 588. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do jak najszybszego kontaktu.